SERA
SERA

Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında sektör toplantısı gerçekleştirildi.

27 Haziran 2014

Alman Federal Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı’nın desteklediği ve Bakanlığımız ile Alman Uluslararası İşbirliği (GIZ) tarafından yürütülmekte olan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması Konusunda Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmak ve sektörel ihtiyaçları belirlemek amacıyla 27 Haziran 2014 Cuma günü Ankara Hilton Oteli’nde sektör toplantısı düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İklim Değişikliği Dairesi Başkanı Mehrali ECER’in açılış konuşmasının ardından, Bakanlık temsilcileri tarafından; Sera Gazı Emisyonlarına İlişkin Mevzuat ve Proje Bilgilendirme Sunumu yapıldı.

 

Demir-çelik, çimento, kağıt, seramik, döküm, kimya, otomotiv, enerji sektörü temsilcileri ile birlikte yaklaşık 50 katılımcının olduğu toplantıda, sektörel ihtiyaçlar dile getirildi, önümüzdeki dönemde yapılması planlanan eğitim faaliyetlerinin içeriği tartışıldı.

 

Sunumlara buradan erişebilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır